Izolácia Stabizol

          Vedecké posudzovanie tepelnej techniky, na rozdiel od súvisiacich noriem, prešlo v poslednom čase vážnou revíziou. Už len konzervatívny tvrdohlavci a norma trvajú na názore, že 98% tepla sa v každej konštrukcii šíri vedením a preto tie 2% zanedbáme. V skutočnosti je zložité exaktne diferencovať spôsob šírenia tepla v kombinovaných nehomogénnych vrstvách. S istotou vieme povedať len to, že sálavá zložka tepla naberá na intenzite vo vzdušných materiáloch a dominantná je vo vákuu, pričom sa tento pomer diametrálne obracia v homogénnych nevzdušných materiáloch ako je betón, či keramika. Všetky dobré tepelne izolačné materiály komponujú so vzduchovou zložkou a preto je v takýchto deliacich konštrukciách na mieste posudzovať vplyv sálania , odrazu a absorpcie tepla vo vnútri konštrukcii. Pre zabránenie sálania je vhodné použitie TI na báze reflexných fólii, ktoré je efektívnejšie z interiérovej strany, kde je teplota vyššia.
Nóvum tepelnej izolácie STABIZOL je vo vrstvení reflexných alufólii v kombinácii s klasickou izolačnou vrstvou a to vatou alebo do bubliny uzavretou vzduchovou vrstvou. Hoci v konečnom dôsledku pre porovnanie vyčíslujeme kumulatívny tepelný odpor R, ako súčet dielčích odporov vrstiev – tepelná ochrana konštrukcie je umocnená práve vhodným striedaním sa týchto vrstiev.

           Vysoké hodnoty kumulovaného tepelného odporu TI STABIZOL ® boli dosiahnuté kombináciou chemicky galvanizovanou polyethylénovou fóliou, vaty a bublinkovej polyetylénovej fólie . Optimalizovaný systém striedania vrstiev (vzduch-hliník-vzduch) spätne odráža až 96% infra-červeného žiarenia a tepelné straty sálaním sú v konštrukcii obmedzené na minimum. Okrem toho sa izolácia STABIZOL ® správa aj ako paro-zábrana . Racionalita voľby tohto materiálu spomedzi interiérových stavebných izolačných materiálov na trhu spočíva v optimálnom porovnaní hrúbka/cena za výkon/ bezkonkurenčne ľahká montáž . Použitie : bývanie - výstavba a zatepľovanie interiéru (steny, stropy, strechy, podkrovie), priemyselný rozvoj - chladenie, skladovania, preprava, izolácie wellness a spa zariadení, sauny, bazény, tepelno-izolačné obaly.


Vlastnosti STABIZOL

                                               BFOL (R = 0,8)                KOMB(R = 3.3)

hrúbka [mm]                                      6                                       40
hmotnosť [g / m2]                             130                                    570
Poč. Vrst. ALU fólie a TI                 1+1 vrstva                          4+5 vrstiev
Cena €/m2                                        1,5                                      6
Cena uvedená vyššie je za m2. V jednom balení je cca 15 m2.


     PAROTESNÁ REFLEXNÁ FÓLIA sa pripevňuje k dreveným konštrukciám sponkami alebo klincami s plochou hlavou, k nosným konštrukciám podhľadov (napr. CD profilom) sa pripevňuje obojstranným LEPIDLOM V PÁSKE PROFI. Prieniky prichytenej fólie je nutné prelepiť PAROTESNOU PÁSKOU PAP PROFI alebo PAROTESNOU PÁSKOU PE PROFI. Týmito páskami sa fólia musí zlepiť aj v presahoch.


Napojenie fólie na stavebné konštrukcie, napr. na obvodovú stenu či neohobľované trámy, sa systémovo rieši kombináciou prítlačnej laty s tesnením PENA PUR V PÁSKE alebo BUTYLOVÁ OBOJSTRANKA BEZ NOSIČA. Možné je aj použitie lepidla z kartuše LEPIDLO NA FÓLIE FORTAX FURTOLEP.


Všetky priestupy cez fóliu je nutné prelepiť a utesniť BUTYLOVOU PÁSKOU SUPERFLEXIBILNÁ, ktorá dokáže univerzálne skopírovať akýkoľvek tvar priechodu.


Napojenie na strešné okná je vhodné riešiť podľa predpisu ich výrobcu. Obyčajne sa tesní BUTYLOVOU OBOJSTRANKOU BEZ NOSIČA v oblasti rámu okna, ostatné preplátované spoje fólií konštrukčných priechodov sa aj v tomto prípade lepia PAROTESNOU PÁSKOU PAP PROFI alebo PAROTESNOU PÁSKOU PE PROFI.
Podhľadové dosky sa doporučuje kotviť do viacúrovňového roštu, aby skrutky neperforovali fóliu. Kotviace prvky takejto konštrukcie sa potom doporučuje tesniť 602 SKRUTKOTESNOU PÁSKOU.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie